Primátor R. Onderka ignoruje výzvu www.poctapadlym.cz

Do dnešního dne se pod výzvu Ne novým symbolům staré totality podepsalo přes 1.200 lidí. Text výzvy předal její autor Martin Kyselák dne 17. dubna kanceláři primátora města Brna. Dosud však neobdržel ani formální odpověď na výzvu, za níž stojí převážně obyvatelé města Brna.

Primátor přitom ihned písemně reagoval na výzvu aktivistů, kteří mu zaslali návrh nového loga statutárního města Brna, v němž písmeno „o“ nahradil symbol zkříženého srpu a kladiva. Podle Martina Kyseláka je znepokojující, že primátor reaguje během několika hodin na nápady recesistů, ale přitom výzvu stovek brněnských občanů zcela ignoruje.

Autorům recesistického nápadu přitom primátor pohrozil trestním oznámením. Navíc i nadále pokračuje v nepravdivém tvrzení, že srp a kladivo ve hvězdě byl na pomník umístěn na základě odborného vyjádření Vojenského historického ústavu Praha. Na stránce www.poctapadlym.cz je již dva měsíce zveřejněno vyjádření tohoto ústavu, které jasně doporučuje na pomník použití prosté rudé hvězdy. Podobně se vyjádřilo také ministerstvo zahraničí.

Výzva www.poctapadlym.cz pokračuje proto i nadále ve sbírání podpisů. Věříme, že si přání občanů primátor města Brna všimne - nyní je podpisů již přes 1.200 a číslo každým dnem roste. Budeme také usilovat o to, aby se věcí zabývalo zastupitelstvo města Brna jako nejvyšší orgán města.

V Brně-Králově Poli 6. května 2009.

www.poctapadlym.cz

Zpět na hlavní stránku