Přes 400 lidí je proti instalaci symbolů totality v Brně - Králově Poli

Připojte se i vy k výzvě proti postupu brněnského magistrátu

Na stránkách www.poctapadlym.cz podepsalo již přes 400 lidí výzvu Ne novým symbolům staré totality!

Není jim totiž lhostejné, že brněnský magistrát chce do 26. dubna 2009 instalovat na pomník v Brně-Králově Poli nový srp a kladivo v rudé hvězdě. Srp a kladivo jsou přitom symbolem mezinárodního komunismu. Podobně jako hákový kříž je považován za symbol nacismu.

Brněnský magistrát ve svém zdůvodnění zaměňuje komunistické symboly se znakem Rudé armády. Tím však vždy byla prostá rudá hvězda. Nová instalace symboliky mezinárodního komunismu je urážkou všech obětí komunistické zvůle a demokraticky smýšlejících lidí.

Výzva říká: „Vážíme si obětí všech, kteří položili život za osvobození Československa od nacismu. Stejně si vážíme všech, kdo položili život nebo jej strávili v nesvobodě za komunistického režimu,“ a požaduje magistrát i všechny další úřady, aby od instalace totalitních symbolů upustili.

Výzva má za cíl, aby nebylo pietní místo využíváno k umísťování jakýchkoliv politických a stranických symbolů a aby pocta padlým vojákům měla výhradně pietní charakter.

Vyzýváme proto demokraticky smýšlející lidi, aby se k výzvě na www.poctapadlym.cz připojili. Podrobnější informace, včetně odborného vyjádření ministerstva obrany a ministerstva zahraničí jsou k dispozici na uvedených stránkách.

Autorem výzvy je doktorand Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Martin Kyselák narozený v Králově Poli.

V Brně-Králově Poli 7. dubna 2009.

www.poctapadlym.cz

Zpět na hlavní stránku